Rajd integracyjny uczniów klas pierwszych Publicznego Gimnazjum Nr1 im. Jana Pawła II w Kozienicach

Celem imprezy była integracja środowiska uczniowskiego poprzez lepsze poznanie koleżanek i kolegów z innych klas oraz przez wspólną zabawę. Wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami spotkali się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kozienicach o godz. 900. Zorganizowano gry i zabawy na wesoło (wyścigi rzędów) oraz quiz historyczno-geograficzny, za, te konkurencje poszczególne klasy zdobywały punkty. Po wspólnej rozgrzewce, która odbyła się przy muzyce uczniowie rozpoczęli drużynowe zmagania w konkurencjach sportowych oraz sprawdzili swoją wiedzę dotyczącą historii Kozienic. Dzieci miały możliwość rywalizacji sportowej na wesoło z rówieśnikami z innych klas, lecz zgodnie z zasadą „fair – play”. Na zakończenie odbyło się wspólne ognisko integracyjne połączone z pieczeniem kiełbasek, muzyką i tańcem.

Klasyfikacja końcowa klas po podliczeniu zdobytych punktów wyglądała następująco:

I miejsce – kl. I a 52 pkt.

II miejsce – kl. I b 42 pkt.

III miejsce – kl. I e 40 pkt.

IV miejsce – kl. I d 36 pkt.

V miejsce – kl. I c 29 pkt.

Wszystkie klasy za udział w rajdzie otrzymały pamiątkowe dyplomy, a dla wszystkich uczestników zostały ufundowane nagrody w postaci słodyczy, które wręczył Dyrektor Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach Pan Tomasz Trela. Rajd integracyjny klas pierwszych udał się i spełnił wyznaczone cele. Wszyscy świetnie się bawili, lepiej poznali i przeżyli niezapomniane chwile. Organizatorami rajdu byli nauczyciele wychowania fizycznego we współpracy z innymi nauczycielami.

{gallery}images/pg1/2012-2013/rajd integracyjny{/gallery}