Rajd Niepodległościowy z PTTK „Łucznik” Radom

W ostatni weekend 15 osobowa grupa SKKT „Dragons” wzięła udział w autokarowo – pieszej wycieczce w rejon Przyczółku Warecko – Magnuszewskiego. Impreza była zorganizowana przez PTTK „Łucznik” oddział w Radomiu i została dofinansowana ze środków samorządu województwa mazowieckiego.
Wyprawę rozpoczęliśmy w sobotni poranek. Mimo lekkich mrozów przed szkołą czekało 15 uczniów ( 3 z gimnazjum i 12 z klasy 5b ).
Po dotarciu do Magnuszewa rozpoczęła się pierwsza część przygody ,wzięliśmy udział w półtoragodzinnym etapie TRInO ( Turystyczno-Rekreacyjne Imprezy na Orientację – to imprezy z mapą i/lub kompasem, których głównym celem jest turystyczne i rekreacyjne spędzanie czasu na poznawaniu w interesujący sposób walorów turystyczno-krajoznawczych różnych miejscowości i miejsc).Następnie zwiedzaliśmy Skansen I Armii Wojska Polskiego w Mniszewie, dla naszych uczniów była to wielka przyjemność, po raz pierwszy w życiu mieli okazję wejść do czołgu T-34 czy sterować działkiem przeciwlotniczym.
Po wojskowych doznaniach przeszliśmy szlakiem z Chodkowa , miejsca potyczki oddz. Majora Hubala w X.1939 roku , do Studzianek Pancernych.
W późnych godzinach popołudniowych dotarliśmy do Brzózy na nocleg w miejscowej szkole.
Rozlokowaliśmy się w sali gimnastycznej, co było nietypową atrakcją dla naszych najmłodszych, po raz pierwszy uczestniczyli w rajdzie z noclegiem i spaniem na materacach w śpiworach.
W czasie pobytu w szkole wzięliśmy również udział w wiedzowo- sportowym turnieju niepodległościowym, na którym śpiewaliśmy dwie pieśni patriotyczne i rozegraliśmy turniej piłki siatkowej , który zakończył się zwycięstwem naszych uczniów.
W niedzielny poranek po śniadaniu wyruszyliśmy w dalszą trasę , która zakończyła się w miejscowości Przejazd wspólnym ogniskiem z kiełbaskami. Na miejscu został rozstrzygnięty turniej wiedzowy. Nasi reprezentanci Amelia Smolarczyk, Aleksandra Kamińska , Kacper Stawarz i Tobiasz Turbak zajęli pierwsze miejsce.
Podziękowania dla Piotra Zgody prezesa PTTK „Łucznik” oddział w Radomiu za umożliwienie nam uczestnictwa w tak wspaniałej imprezie. Rajd zakończyliśmy w niedzielne popołudnie.
Opiekunami SKKT „Dragons” są Jacek Wochniak i Przemysław Nowak.