Ratowniczek wśród nas

,,Ratowniczek pomaga Ci pomagać” ,czyli szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zapobiegania wypadkom. 27 października klasa II b pod czujnym okiem szkolnej pielęgniarki, pani Renaty Włodarczyk, zgłębiała wiedzę z zakresu postępowania w przypadku oparzeń, krwotoków z nosa i omdleń. Wyposażeni w bandaże oraz gaziki chętnie ćwiczyli opatrywanie, a także korzystanie z termicznego koca ratowniczego. Uczniowie dowiedzieli się również, jak należy prawidłowo zawiadomić odpowiednie służby i jak postępować podczas oczekiwania na ich przyjazd. Drugoklasiści wykazali się sporą wiedzą na podejmowane tematy, którą sprawdzili również, rozwiązując krzyżówki i zagadki. Każdy uczeń otrzymał pamiątkową przypinkę oraz pluszaka, szkoła natomiast została nagrodzona statuetką oraz dyplomem. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez Rejonowy Zarząd Polskiego Czerwonego Krzyża w Kozienicach.

Więcej zdjęć tu -> link