„Rozbiegane Kozienice – Wybiegana szkoła”

Dnia 11 maja na stadionie miejskim w Kozienicach odbyła się akcja „Rozbiegane Kozienice”. Entuzjazmu naszym uczniom mogliby pozazdrościć sami maratończycy!!! Na starcie pojawili się uczniowie klas I- III, IV- VI, gimnazjum, szkoły średnie i OPEN. Kolejno na dystansach – 400m, 750 m, 1150m, 1500m. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała pani wiceburmistrz Małgorzata Bebelska. Organizatorem imprezy był KCRiS pod patronatem Urzędu Miasta. Nasi uczniowie niczym zawodowi biegacze dzielnie pokonywali wyznaczone odcinki i jako jedni z pierwszych meldowali się na mecie, co jest niewątpliwie zasługą naszych wuefistów. W biegu wzięło udział 84 uczniów, zaś pozostali wspólnie z opiekunami (D. Bojdziński, G. Śmietanka, A. Skiba, A. Klimas, K. Król) kibicowali uczestnikom. Dla uczestników nie zabrakło również nagród, które po każdym biegu wśród zawodników danej kategorii losowała pani wiceburmistrz Małgorzata Bebelska wraz z kierownikiem wydziału sportu KCRiS Sławomirem Wachem. Cała akcja przebiegała w duchu zawodów fair play i miała na celu propagowanie aktywności fizycznej. Sił naszym biegaczom dodawał również Pan Dyrektor Tomasz Trela, który pomimo nawału obowiązków dzielnie stawił się na trybunach kibicując z całych sił biegaczom.