,,Słucham i czytam” – wspieranie rozwoju czytelnictwa

Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko wyrosło na mądrego, dobrego i szczęśliwego człowieka. Z pewnością najlepszym sposobem na osiągnięcie tego celu jest codzienne czytanie!

„Czytelnictwo” zaczyna się na długo przed dniem, zanim dziecko zacznie samodzielnie składać litery. Dobrze dobrane książki rozwijają jego umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe i zakorzeniają w kulturze,  umożliwiają pierwsze spotkanie ze sztuką. Głośne czytanie ma pokazać, jak wielki potencjał tkwi w literaturze oraz jak ważny jest czas spędzony na wspólnym czytaniu z dzieckiem już od pierwszych miesięcy jego życia.

Uczniowie klasy 2a jako pierwszoklasiści słuchali literaturę dziecięcą czytaną przez wychowawczynię, a od  września tego roku rodzice z zaangażowaniem podjęli wyzwanie i czytają książki z bogatego księgozbioru biblioteki naszej szkoły.  Po wysłuchaniu całej książki, dzieci dzielą się wrażeniami i własnymi przemyśleniami oraz  odpowiadają na pytania zadawane przez ,,gościa” i wychowawczynię.  Najciekawsze przygody bohaterów przedstawiają w formie rysunków w zeszytach –  Słucham, czytam, bo lubię!

Drugoklasiści  sami wyszli z inicjatywą czytania koleżankom i kolegom z klas pierwszych.

Zachęcamy nauczycieli, rodziców i uczniów do czytania!!!!!:)