Spektakl „Sieć”

Dnia 15.02.2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spektaklu pt.” Sieć” zaprezentowanym przez profilaktyczno-edukacyjny teatr dla dzieci i młodzieży „Moralitet”. Podczas przedstawienia zostały poruszone problemy istnienia w Internecie, problemy przemocy i agresji w sieci, a także została ukazana rola rodziny, przyjaciół oraz relacji młodych ludzi z najbliższymi. Celem tego spektaklu była przestroga, zwrócenie uwagi uczniów, że Internet jest czymś wspaniałym, nieodzownym i potrzebnym im jak światło. Ale zbliżając się zbyt blisko do żarówki mogą się oparzyć. Tak też może być z Internetem. On też może im uczynić krzywdę lub oni za jego pośrednictwem mogą zrobić krzywdę innym. Sympatyczne przedstawienie pełne humoru, ale i skłaniające do głębokich przemyśleń – co w życiu jest najważniejsze? Kult pieniądza, władzy i pięknego wizerunku w dzisiejszych czasach przesłania wartości duchowe, a zaburzone relacje z rówieśnikami i rodziną rzutują na całokształt życia. Wszyscy uczniowie z zaciekawieniem uczestniczyli w spektaklu, a poruszone tematy zostaną dogłębnie omówione i zinterpretowane na lekcjach wychowawczych.