Spotkanie z Leśnikiem w przedszkolu

Od kilku lat w dniu 10 października w Polsce obchodzony jest Dzień Drzewa, organizowany przez stowarzyszenia ekologiczne i nadleśnictwa. Z tej okazji 12.10.2021 roku na zaproszenie dzieci oddziałów przedszkolnych przybył do przedszkola niezwykły gość Pani Leśniczy Lidia Zaczyńska z Nadleśnictwa Kozienice. Dzieci oczekiwały jej wizyty z niecierpliwością od samego rana. Z okazji obchodzonego Dnia Drzewa w salach powstały piękne dekoracje oraz prace plastyczne.

Celem spotkania było uświadomienie roli drzew i zwierząt mieszkających w lesie i ich znaczenia w człowieka. Pan Lidia Zaczyńska opowiadało swojej pracy . Podkreśliła zasady bezpiecznego zachowania się w lesie, zaznaczyła też, to że człowiek przebywając w lesie jest jego gościem i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim przebywających. Dzieci przypomniały sobie, jakie zwierzęta żyją w lesie oraz jak należy się zachowywać w kontakcie z nimi. Spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze, a dzieci zadawały bardzo dużo pytań związanych z praca leśnika, oraz życiem zwierząt w lesie. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie na ścieżce edukacyjnej Nadleśnictwa Kozienice. Będzie to kolejny krok w kształtowaniu więzi z przyrodą i pozytywnego do niej nastawienia.
Przedszkolakom bardzo bliskie są tematy dotyczące ochrony przyrody.

Pani Leśnik zachęca do obejrzenia filmu prosto z lasu.