Sukces naszego ucznia w turnieju wiedzy pożarniczej

Dnia 07.03.2023 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Kozienicach odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom’’.
Celem turnieju było popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej, a w szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem.
Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów:
Jakub Połeć kl.5b
Weronika Jastrzębska kl.5b
Agata Jędrych kl.5c
Hanna Miturska kl.5c
Oliwia Malczenko kl.6a
W wyniku rozgrywek finałowych, w których brało udział w tej kategorii wiekowej ponad 40-u uczniów, I miejsce zajął Jakub Połeć. Reprezentować on będzie naszą szkołę w następnym etapie na szczeblu powiatowym, które odbędą się w Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Kozienicach.
Nagrody ufundowane przez Gminę Kozienice wręczali Burmistrz Piotr Kozłowski i dyrektor PSP nr 3 Agnieszka Woźniak.
Opiekunem zespołu był Jacek Wochniak