Terenowa lekcja historii na Przystanku Historia IPN-ZHR

24 września 54 osobowa grupa uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II wzięła udział w nietypowej lekcji historii.
Lekcja odbyła się na Przystanku Historia w Puszczy Kozienickiej. Prof. dr hab Marek Wierzbicki z Delegatury IPN w Radomiu oraz mgr Lidia Wierzbicka ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w porywający sposób przedstawili zagadnienia związane z odzyskaniem niepodległości Polski oraz z okresem II wojny światowej.
Nasi uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali wykładu wzbogaconego pokazem multimedialnym, a następnie obejrzeli wiele ciekawych eksponatów z tego okresu.
Mogli również sprawdzić zdobytą wiedzę w konkursach, za które otrzymali atrakcyjne nagrody .
Uczestniczyli także w pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej, sprawdzili swoje umiejętności przenoszenia poszkodowanego na pałatce i dowiedzieli się, jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia życia ludzkiego.
Atrakcją naszej wycieczki było wspólne ognisko z kiełbaskami. Rajd zakończył się przemarszem na Królewskie Żródła.
Opiekunami grupy byli : Sylwia Kalbarczyk, Dariusz Bojdziński, Jacek Wochniak i Przemysław Nowak.