Tydzień Edukacji Globalnej

Celem akcji było zwrócenie uwagi europejskich społeczeństw, a w szczególności młodych ludzi, na globalne sprawy, wyzwania i problemy. Nasze gimnazjum już po raz drugi aktywnie włączyło się w przedsięwzięcia zmierzające do zapoznania uczniów z przesłaniami Tygodnia Edukacji Globalnej.

Działania podejmowane w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej miały różnorodną formę. Podczas lekcji uczniowie i nauczyciele obejrzeli fragmenty filmu, którego celem było zwrócenie uwagi świata na problemy środowiska naturalnego np. globalne ocieplenie, zaostrzający się brak wody i wymieranie gatunków. Na szkolnym holu zaprezentowano okolicznościową wystawę. Młodzież uczestniczyła też w warsztatach edukacyjnych w Zakładzie Utylizacji Odpadów Radkom w Radomiu, gdzie zapoznała się ze sposobami utylizacji i segregacji odpadów oraz z korzyściami wynikającymi z ich stosowania.
Podsumowaniem akcji była prezentacja przeprowadzona przez panią Iwonę Bitner dla uczniów klas pierwszych. Poruszono w niej tematy dotyczące między innymi aktualnych wyzwań globalnych, Milenijnych Celów Rozwoju.

Koordynatorami akcji były panie Iwona Bitner i Agnieszka Cieślakowska przy aktywnej współpracy pana Przemysława Nowaka, pana Krzysztofa Cabana i pani Grażyny Śmietanki.

fot.  I. Bitner , P. Nowak

{gallery}images/pg1/2013-2014/TEG{/gallery}