Uczniowie Gutenbergschule w Kozienicach !

Obecnie w Kozienicach przebywa 14-osobowa grupa uczniów wraz z opiekunami. Młodzież mieszka na terenie gminy Kozienice oraz w samym mieście, w domach swoich rówieśników. Jest to już dwunasta wymiana młodzieży. Dzięki takim wizytom goście z Niemiec mają okazję poznać polskie obyczaje, a kozieniczanie doskonalić swoje umiejętności językowe – powiedział dyrektor szkoły Tomasz Trela. W tym roku wizyta młodych Niemców odbywa się pod hasłem „Sport łączy ludzi”. W pierwszym dniu pobytu goście obejrzeli pokaz akrobatyczny, przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem Adama Grześki. Uczestniczyli także w spotkaniu w Centrum Informacji Multimedialnej mieszczącym się w bibliotece szkolnej. Jego celem było ukazanie roli, jaką pełni biblioteka w życiu polskiej szkoły. Następnie zwiedzili Izbę Patrona- błogosławionego Jana Pawła II, po czym udali się Zespołu Pałacowo – Parkowego oraz Muzeum Regionalnego w Kozienicach. W godzinach popołudniowych młodzież wraz z rodzicami i nauczycielami z Gutenbergschule i PG Nr 1 uczestniczyła w ognisku integracyjnym w miejscowości Przejazd znajdującej się na terenie Puszczy Kozienickiej. To położenie sprzyjało przeprowadzeniu zajęć dydaktycznych z zakresu dendrologii i ornitologii. Uczniowie poznawali ciekawostki na temat drzew i ptaków, które można spotkać w naszej puszczy. Było też pieczenie kiełbasek oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu. Pogoda i humory dopisały.

W drugim dniu pobytu uczniowie z Niemiec uczestniczą w lekcjach partnera oraz warsztatach, podczas których mogą poszerzyć swoją wiedzę na temat różnych dyscyplin sportowych oraz poznać sylwetki wybitnych polskich i niemieckich sportowców, mogą także nauczyć się podstawowych kroków zumby. Ostatni punkt dzisiejszego pobytu gości w naszej placówce stanowią rozgrywki sportowe. Reprezentacje Gimnazjum Nr 1 i Gutenbergschule zmierzą się na Orliku w meczach piłki siatkowej oraz nożnej. W godzinach popołudniowych młodzież odwiedzi Kozienicką Stadninę Koni. Chętni pod czujnym okiem instruktora odbędą przejażdżkę konną. Wieczorem natomiast będą mogli skorzystać z Krytej Pływalni „Delin”. Na kolejne dni wizyty zaplanowane zostały wycieczki do Warszawy oraz Elektrowni „Kozienice” w Świerżach Górnych. W ostatnim dniu wizyty czeka naszych gości wiele atrakcji- warsztaty w Muzeum Regionalnym oraz w Gimnazjum Nr 1, a po południu dyskoteka oraz koncert pożegnalny przygotowany przez uczniów naszej placówki. W tym dniu uczestnicy wymiany gościć będą również w Urzędzie Miejskim, gdzie spotkają się z burmistrzem Tomaszem Śmietanką. W sobotę, 26 maja pożegnamy, niemiecką delegację.

{gallery}images/pg1/2011-2012/wymiana uczniow{/gallery}