Uczniowie klas 3a i 3c zwiedzają Bieszczady

Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę.” (św. Augustyn)

W dniach 19.09-21.09.2022 r. uczniowie klas 3a oraz 3c wraz z opiekunami p. Magdaleną Prygiel, Renatą Chmielewską, Małgorzatą Tokarczyk i Izabelą Wach- Śmietanką odbyli trzydniową podróż do „Zakapiorskich Bieszczad”.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie największego w Polsce Skansenu -Muzeum budownictwa ludowego w Sanoku. Następnie uczestnicy odwiedzili Sanktuarium Matki Nowego Życia, z którego „Drogą Krzyżową beskidzkich twórców” przemaszerowali do ruin Klasztoru Karmelitów Bosych na górze Marymont.

Drugi dzień rozpoczęli od zdobycia malowniczej trasy górskiej uwieńczonej Cerkwią w Łopience. Podziwiali Kapliczkę Szczęśliwych powrotów oraz urwiska skalne. Dzień zakończyli niezapomnianą wizytą w Galerii Zdzisława Pękalskiego oraz płomiennym ogniskiem. Nie mogło być inaczej, żołądki zostały rozgrzane pieczonymi kiełbaskami, a serca dźwiękami gitary oraz wspólnym śpiewem bieszczadzkich pieśni.

Trzeci dzień, choć ostatni, również był pełen wrażeń: spacer po Polańczyku, punkty widokowe na Jezioro Solińskie, niezapomniany rejs statkiem białej floty w najdalsze zakamarki Jeziora Solińskiego. Dzień zakończyliśmy spacerem po największej zaporze wodnej z widokiem na Bieszczadzkie Morze, czyli największy zbiornik wody pitnej Jezioro Solińskie. Prawdziwa uczta dla duszy… i dla ciała pizza i MC Donald rozpieściły podniebienia wycieczkowiczów.

Trzy dni bardzo szybko minęły, w życiu tak jest, wszystko co dobre szybko się kończy…. Jednakże dla wycieczkowiczów pozostaną niezapomniane wspomnienia z górskich szlaków…

Zakapiorskie Bieszczady zdobyte!!!