Uczniowie klas pierwszych na wycieczce w kozienickim parku

W celu kształtowania wrażliwości dzieci na piękno jesiennego krajobrazu11 października 2018r uczniowie klas I b i IIa wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do kozienickiego  parku. Dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią, rozpoznawały najpopularniejsze gatunki roślin i zwierząt żyjących w parku. Nasi wychowankowie z zapałem zbierali kolorowe liście, tworząc z nich piękne bukiety. Gromadzili też inne skarby jesieni, które po powrocie do szkoły znalazły miejsce w kącikach przyrodniczych klasy. Zostaną one wykorzystane do wykonania prac plastycznych o tematyce jesiennej na zajęciach lekcyjnych jak również zajęciach świetlicowych. Na zakończenie naszej przygody z parkiem- niespodzianka spotkanie z naszą ludową poetką p. Zofią Kucharską, która jak powiedziała, wśród jesiennego krajobrazu szukała natchnienia do swojego kolejnego wiersza. Uśmiech i radość naszych wychowanków – bezcenne.

Opiekunami wycieczki byli Teodozja Kamionka, Sylwia Bernaś, Agnieszka Klimas, Joanna Muniak.