Uczniowie naszej szkoły pielgrzymują na Jasną Górę.

W tegorocznym spotkaniu wzięli udział przedstawiciele prawie 500 placówek z całej Polski – około 17,5 tysiąca dzieci i młodzieży a wśród nich 52 osobowa grupa uczniów z naszego gimnazjum pod opieką Alicji Kucharskiej, Agnieszki Szymańskiej – Grześki, Barbary Pierzchały oraz ks. Rafała Kalbarczyka.

Celem pielgrzymki było przygotowanie do obchodów XIII Dnia Papieskiego i kanonizacji błogosławionego Jana Pawła II, propagowanie i realizowanie nauczania Papieża
Polaka. Wspólna msza św. z udziałem 398 pocztów sztandarowych stanowiła centralny punkt pielgrzymki. W kazaniu duszpasterz Rodziny Szkół bp Henryk Tomasik podkreślił, że od błogosławionego Papieża musimy uczyć się całkowitego zawierzenia Bogu i Maryi poprzez wierność Chrystusowi i Kościołowi. Wzywał do słuchania Boga przez czytanie Pisma Świętego i do dziękowania Mu przez udział w niedzielnej mszy. Słowa homilii stały się dla nas drogowskazem do pracy nad sobą.

Uczniowie modlili się przy relikwiach krwi Ojca Świętego, które tej wspólnocie podarował świadek życia i posługi Jana Pawła II kard. Stanisław Dziwisz. „To dla nas niezwykle cenny prezent – powiedział Zbigniew Gumiński, inicjator powołania Rodziny Szkół. – Tak jak myśmy chodzili do niego, tak on teraz poprzez swoje relikwie będzie żył w nas”. Na szczególną uwagę zasługuje sukces Macieja Kutyły ucznia kl. 3d. Wziął on udział w przedsięwzięciu związanym z powstaniem modlitewnika, który będzie towarzyszył relikwiom błogosławionego Jana Pawła II podczas peregrynacji po parafiach, na których terenie znajdują się szkoły noszące imię naszego Papieża. Ułożona przez niego modlitwa została opublikowana w książeczce „Modlitwy Rodziny Szkół im. Jana Pawła II do bł. Jana Pawła II” która została wydana w nakładzie 1500 egzemplarzy.

Błogosławiony Janie Pawle II, Patronie nasz.

Wiem, że nie zawsze żyję w zgodzie z Bogiem.

Wiem, że wciąż Go ranię swoim zachowaniem.

Pomóż mi, abym nie popadał w przeciętność,

nie ulegał dyktatom zmieniających się mód,

które narzucają styl życia niezgodny z chrześcijańskimi ideałami.

Pomóż mi, abym umiał od siebie wymagać,

by moje zachowanie stanowiło radość dla Jezusa,

a każda moja decyzja kierowana była szeptem Boga.

Bym umiał budować lepszy świat oparty na prawdzie, na sprawiedliwości, na miłości

i z podniesioną głową kroczył po ścieżce, którą wyznaczył mi Chrystus.

Wierzę w moc mej modlitwy i Twoją zbawienną pomoc.

Wysłuchaj mnie, Panie. Amen.

Maćkowi gratulujemy sukcesu, a na XIV pielgrzymkę zapraszamy za rok.

Alicja Kucharska

{gallery}images/pg1/2013-2014/Czestochowa{/gallery}