Udział naszych uczniów w IX Rajdzie Niepodległościowym zorganizowanym przez kozienicki oddział PTTK

W czwartek 14 listopada 2019 roku uczniowie z klasy 5 i 6 naszej szkoły uczestniczyli w IX Rajdzie Niepodległościowym organizowanym przez kozienicki oddział PTTK. Celem rajdu było uczczenie  101 rocznicy odzyskania przez Polskę wolności i niepodległości. Dziewięciokilometrowy szlak pieszy wiódł przez malownicze bezdroża podstawy  Gór Świętokrzyskich  za Szydłowcem a związany był z działalnością pierwszego partyzanta II wojny światowej- majora Hubala. Przechodziliśmy przez miejsca walk oddziału i kaźni ludności cywilnej, która była mordowana prze hitlerowskiego okupanta. Pod koniec uczniowie wzięli udział w quizie dotyczącym szlaku i Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego. Jak się okazało z sukcesem. Niektórzy z naszych uczniów zdobyli w nim nagrody książkowe. Opiekunami grupy z „czwórki”  byli : pani Katarzyna Król i Grzegorz Kocyk.