Uroczysta akademia z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

9 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz przemówieniem Pani Dyrektor Urszuli Szerszeń. Następnie uczniowie naszej szkoły, nauczyciele i rodzice o godz. 11.11 odśpiewali hymn narodowy, włączając się tym samym do akcji zainicjowanej przez Radę Dzieci i Młodzieży działającej przy MEN. Następnym punktem uroczystości była część artystyczna. Scenariusz montażu słowno-muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Występujący w akademii uczniowie zaprezentowali się w strojach symbolizujących barwy narodowe oraz w strojach żołnierskich z epoki. Uwagę przyciągała piękna dekoracja przygotowana przez Panią Dorotę Kogut. Występ uświetnił zespół muzyczny z naszej szkoły oraz soliści. Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej ciekawej lekcji historii. Po części artystycznej nauczyciele historii zaprosili uczniów do udziału w szkolnym konkursie historycznym „100 lat niepodległości naszej Ojczyzny”.
Program artystyczny przygotowali: Grażyna Kręcisz, Maria Rytko, Grzegorz Kocyk, Bożena Jagiełło i Sebastian Kotlarek.