Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej 13 października 2023 r odbył się uroczysty apel w naszej szkole.  Akademię rozpoczęliśmy wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły p. Andrzej Suwała, który podziękował wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, Radzie Rodziców, a także  organowi prowadzącemu szkołę panu  Burmistrzowi Piotrowi Kozłowskiemu za wspieranie inicjatyw podejmowanych w szkole, dobre rady oraz zrozumienie, że szkoła jest dobrem wszystkich mieszkańców gminy.  Dyrektor szczególnie podziękował za inwestycje oraz projekty prowadzone w placówce tj. edukacyjne strefy zielone,  rozbudowa szkolnego parkingu, a także za rozpoczęte budowy placu zabaw oraz projektu wirtualnej strzelnicy. W swoim przemówieniu zaznaczył, iż dzięki zaangażowaniu Pana Burmistrza, jego najbliższych współpracowników oraz Rady Miejskiej w Kozienicach możemy cieszyć się rozwojem naszej szkoły. Następnie głos zabrał przewodniczący Rady Rodziców p. Łukasz Słyk, który podziękował nauczycielom za trud i zaangażowanie wkład w rozwój uczniów. Nie zabrakło również życzeń od przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

Tradycją tego dnia jest nagrodzenie nauczycieli i pracowników szkoły. W tym roku za swoją pracę i zaangażowanie nagrodę Burmistrza otrzymały panie: Dorot Kogut i Iwona Bitner.  Zaś nagrodą Dyrektora zostali wyróżni nauczyciele: Sylwia Bernaś, Krzysztof Caban, Elżbieta Deszczka, Angelika Gołębiowska, Bożena Jagiełło, Agnieszka Klimas, Grzegorz Kocyk, Sebastian Kotlarek, Grażyna Kręcisz, Katarzyna Król, Dorota Stępień i Agnieszka Strzelczyk. Nagrody Dyrektora dla pracowników administracji i obsługi otrzymali: Aneta Badewicz, Izabela Bartnicka,  Aneta Gietka, Jolanta Knyt, Renata Kopyt, Danuta Pawlińska, Wioletta Popis, Renata Skwira, Marzanna Wachnik i Janusz Włodarczyk. Całą uroczystość poprowadził p. Dariusz Bojdziński.

Uczniowie podczas akademii w humorystyczny sposób przedstawili obrazki z życia szkoły oraz zaprezentowali portret współczesnego ucznia. Wszyscy pracowni szkoły otrzymali wiele serdecznych życzeń oraz symboliczne kwiaty. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy 4c przez panie Katarzynę Król i Magdalenę Cichowlas. Występ wzbogacił chór szkolny pod kierunkiem p. Renaty Chmielewskiej, a także oddziałów przedszkolnych grup Motylków i Delfinków przygotowane przez panie: Ewelinę Gabryszewską, Małgorzatę Sternicką, Patrycję Kryczkę, Angelikę Gołębiowską i Renatę Warok. Dekorację wykonała p. Dorota Kogut. Nad nagłośnieniem z pomocą uczniów klasy 7a czuwał p. Sebastian Kotlarek. Uroczystość fotografował p. Przemysław Nowak.

Więcej zdjęć na naszym profilu fb – > tu