V MISTRZOSTWA KOZIENIC DZIECI I MŁODZIEŻY W LEKKIEJ ATLETYCE – „PARAFIADA”

W sobotę 22 października 2022 roku odbyły się V Mistrzostwa Kozienic dzieci i młodzieży w lekkiej atletyce. Organizatorami byli: Parafia Świętej Rodziny w Kozienicach, UKS „OLIMP” oraz KCRiS w Kozienicach. Uroczystego otwarcia dokonał proboszcz parafii Świętej Rodziny w Kozienicach ks. kan. Władysław Sarwa oraz starosta Krzysztof Wolski i przedstawiciel Gminy Kozienice Jarosław Traczyk.
Celem imprezy było propagowanie, umocnienie zdrowych i chrześcijańskich zasad współzawodnictwa sportowego, propagowanie biegów wśród dzieci i młodzieży jako najprostszej formy rekreacji ruchowej.
W zawodach wzięły udział szkoły reprezentujące parafie z terenu miasta i gminy Kozienic. Start zmagań odbył się na terenie stadionu miejskiego w Kozienicach. Drużyna naszej szkoły liczyła 25 uczniów. Reprezentowała ona parafię pw. św Krzyża w Kozienicach w konkurencjach: bieg na 60m, bieg na 600m, skok w dal, bieg na 1 milę.
W klasyfikacji drużynowej uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce i zostali nagrodzeni pucharem dla szkoły, jak również zdobyli I miejsce dla parafii pw. Św. Krzyża w Kozienicach.
Uczestnicy za miejsca I –III otrzymali medale i nagrody. Na zakończenie zawodów odbyło się losowanie nagród rzeczowych.
Opiekunem grupy był nauczyciel Dariusz Bojdziński i Krzysztof Caban.