V Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora

W naszej szkole został rozegrany V Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Publicznego Gimnazjum Nr1 im. Jana Pawła II w Kozienicach.
Celem turnieju było upowszechnianie i propagowanie wśród młodzieży sportu i rekreacji, piłki siatkowej, integracja dziewcząt i chłopców, zagospodarowanie czasu wolnego uczniom naszej szkoły oraz wyłonienie klasowego „Mistrza Szkoły” w piłce siatkowej na rok szkolny 2015/16.
W turnieju wzięło udział 6 drużyn mieszanych składających się z uczniów poszczególnych klas. Do turnieju zgłosiły się reprezentacje klas: II A, II B,
III B, III C, III D, III E. Drużyny drogą losowania zostały podzielone na dwie grupy. Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym” ( do dwóch wygranych setów ) w grupie. Zwycięzcy grup zagrali o I miejsce w turnieju, zespoły, które zajęły drugie miejsce w grupach zagrały o III miejsce w turnieju, a drużyny zajmujące trzecie miejsce w grupach zagrały o V miejsce w turnieju.

GRUPA – A
III E – III D – III C
GRUPA – B
II B – II A – III B

Wyniki rozgrywek grupowych:

GRUPA – A I miejsce – III D GRUPA – B I miejsce – III B
II miejsce – III C II miejsce – II A
III miejsce – III E III miejsce – II B

O I miejsce w turnieju zagrały reprezentacje klasy III B i III D 1: 2 ( 25:21 – 15:25 – 12:15), o III miejsce w turnieju III C i II A 1 : 2 (11:25 – 25:20 – 8:15) o V miejsce w turnieju III E i II B 1 : 2 ( 25:18 – 22:25 – 4:15 ).

Zwycięzcą turnieju i jednocześnie klasowym „Mistrzem szkoły” w piłce siatkowej na rok szkolny 2015/2016 zostali zawodnicy reprezentujący kl. III D. W zwycięskiej drużynie zagrali: Konrad Kosmała – kapitan, Anna Ofiara, Klaudia Hałdaś, Mateusz Pietrzyk, Marcin Nowak, Jakub Lipiec, Jakub Krawczyk, Mateusz Rosiak, Krystian Giedyk.
Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali sędziowie:
Iwona Świątkowska i Dariusz Bojdziński.

Wyniki klasyfikacji końcowej

I miejsce – III D
II miejsce – III B
III miejsce – II A
IV miejsce – III C
V miejsce – II B
VI miejsce – III E

Na zakończenie turnieju dyrektor Publicznego Gimnazjum Nr1 im. Jana Pawła II w Kozienicach Tomasz Trela wręczył dyplomy, puchary i medale.
Organizatorem turnieju była nauczycielka wychowania fizycznego Iwona Świątkowska.
Podziękowania dla nauczyciela wspomagającego pana Dariusza Bojdzińskiego.

This slideshow requires JavaScript.