VI Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Szkoły

Przez dwa miesiące w marcu i kwietniu uczniowie naszej szkoły brali udział w VI Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Publicznego Gimnazjum Nr1 im. Jana Pawła II w Kozienicach. Celem turnieju było upowszechnianie i propagowanie wśród młodzieży sportu i rekreacji, piłki siatkowej, integracja dziewcząt i chłopców, zagospodarowanie czasu wolnego uczniom naszej szkoły oraz wyłonienie klasowego „Mistrza szkoły” w piłce siatkowej na rok szkolny 2016/17. W turnieju wzięło udział 8 drużyn mieszanych składających się z uczniów poszczególnych klas. Do turnieju zgłosiły się reprezentacje klas: I A, I B, II A, II D, II E, III A, III B, III E.

Drużyny drogą losowania zostały podzielone na dwie grupy. Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym” ( do dwóch wygranych setów ) w grupie. Zwycięzcy grup zagrali o I miejsce w turnieju, zespoły, które zajęły drugie miejsce w grupach zagrały o III miejsce w turnieju, drużyny zajmujące trzecie miejsce w grupach zagrały o V miejsce w turnieju, a drużyny zajmujące czwarte miejsce w grupach zagrały o VII miejsce w turnieju. GRUPA – A I A – II D – III A – III E GRUPA – B I B – II A – II E – III B Wyniki rozgrywek grupowych: GRUPA – A I miejsce – III A GRUPA – B I miejsce – II E II miejsce – III E II miejsce – I B III miejsce – II D III miejsce – II A IV miejsce – I A IV miejsce – III B O I miejsce w turnieju zagrały reprezentacje klasy: III A i II E 2 : 0 ( 25:20 – 25:19) o III miejsce w turnieju: III E i I B 2 : 1 ( 17:25 – 27:25 – 15:8) o V miejsce w turnieju: II D i II A 2 : 0 ( 25:11 – 25:16 ) o VII miejsce w turnieju: I A i III B 2 : 1 ( 25:17 – 22:25 – 15:11 )

Zwycięzcą turnieju i jednocześnie klasowym „Mistrzem szkoły” w piłce siatkowej na rok szkolny 2016/2017 została reprezentacja klasy III A. W zwycięskiej drużynie zagrali: Magda Komorowska – kapitan, Weronika Gołębiowska, Natalia Kłos, Katarzyna Płatos, Aleksandra Rybakowska, Katarzyna Tyśkiewicz, Oliwia Wróbel, Patrycja Żak, oraz Jakub Spyra i Marcin Świątkowski. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali sędziowie: Iwona Świątkowska , Janusz Rdułtowski i Jacek Wochniak. Wyniki klasyfikacji końcowej I miejsce – III A II miejsce – II E III miejsce – III E IV miejsce – I B V miejsce – II D VI miejsce – II A VII miejsce – I A VIII miejsce – III B Na zakończenie turnieju dyrektor Publicznego Gimnazjum Nr1 im. Jana Pawła II w Kozienicach Tomasz Trela wręczył dyplomy, puchary i medale. Organizatorem turnieju była nauczycielka wychowania fizycznego Iwona Świątkowska. Podziękowania dla nauczycieli wspomagających Janusza Rdułtowskiego i Jacka Wochniaka.