VII Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Kozienicach

Przez dwa miesiące w lutym i marcu uczniowie naszej szkoły brali udział w VII Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Kozienicach.
Celem turnieju było upowszechnianie i propagowanie wśród młodzieży sportu i rekreacji, piłki siatkowej, integracja dziewcząt i chłopców, zagospodarowanie czasu wolnego uczniom naszej szkoły oraz wyłonienie klasowego „Mistrza szkoły” w piłce siatkowej na rok szkolny 2017/18.
W turnieju wzięło udział 8 drużyn mieszanych składających się z uczniów poszczególnych klas. Do turnieju zgłosiły się reprezentacje klas: VII C, II A,
II B, II D, II F, III A, III D, III E. Drużyny drogą losowania zostały podzielone na dwie grupy. Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym” ( do dwóch wygranych setów ) w grupie. Zwycięzcy grup zagrali o I miejsce w turnieju, zespoły, które zajęły drugie miejsce w grupach zagrały o III miejsce w turnieju, drużyny zajmujące trzecie miejsce w grupach zagrały o V miejsce w turnieju, a drużyny zajmujące czwarte miejsce w grupach zagrały o VII miejsce w turnieju.

GRUPA – A
VII C – II F – III D – III E

GRUPA – B
II A – II B – II D – III A

Wyniki rozgrywek grupowych:

GRUPA – A
I miejsce – III D
II miejsce – III E
III miejsce – II F
IV miejsce – VII C

GRUPA – B
I miejsce – II B
II miejsce – II A
III miejsce – II D
IV miejsce – III A

O I miejsce w turnieju zagrały reprezentacje klasy:

III D – II B 1 : 2 ( 21:25 – 25:22 – 14:16)

o III miejsce w turnieju:

III E – II A 1 : 2 ( 26:24 – 22:25 – 10:15)

o V miejsce w turnieju:

II D – II F 1 : 2 ( 25:17 – 22:25- 14:16 )

o VII miejsce w turnieju:

VII C – III A 2 : 0 ( 25:18 – 25:15 )

Zwycięzcą turnieju i jednocześnie klasowym „Mistrzem szkoły” w piłce siatkowej na rok szkolny 2017/2018 została reprezentacja klasy II B.
W zwycięskiej drużynie zagrali: Patryk Kondratowicz – kapitan, Zuzanna Tokarczyk, Nikola Mickiewicz, gościnnie uczennica klasy 2e Klaudia Kurowska, Jakub Kordas, Dawid Maćkula, Dawid Padewski, Filip Wiśniewski.
Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali sędziowie:
Iwona Świątkowska , Dariusz Bojdziński i Jacek Wochniak.

Wyniki klasyfikacji końcowej

I miejsce – II B
II miejsce – III D
III miejsce – II A
IV miejsce – III E
V miejsce – II F
VI miejsce – II D
VII miejsce – VII C
VIII miejsce – III A

Na zakończenie turnieju dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr4 im. Jana Pawła II w Kozienicach Tomasz Trela wręczył dyplomy, puchary i medale.
Puchar otrzymała również reprezentacja klasy VII c, która została wybrana przez organizatora najsympatyczniejszą drużyną turnieju.
Organizatorem turnieju była nauczycielka wychowania fizycznego Iwona Świątkowska. Podziękowania dla nauczycieli wspomagających Dariusza Bojdzińskiego i Jacka Wochniaka.