VIII TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ ZESPOŁÓW SAMORZĄDOWYCH O PUCHAR BURMISTRZA GMINY KOZIENICE

16. 03. 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Kozienicach po raz VIII odbył się Turniej Piłki Siatkowej Zespołów Samorządowych o Puchar Burmistrza Gminy Kozienice pod patronatem Gminy Kozienice.
Tegoroczny turniej cieszył się bardzo dużym powodzeniem. W zmaganiach sportowych wzięło udział aż 9 drużyn reprezentujących: Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach, Urząd Miasta w Kozienicach, Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu, Ochotnicza Straż Pożarna , Mundurowi, Drużyna Robsona po raz pierwszy gościliśmy Państwową Straż Pożarną i drużynę złożoną z samych pań pod nazwą Ladys oraz drużyna gospodarzy Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Kozienicach.
Drużyny drogą losowania zostały podzielone na trzy grupy. Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów w grupie. Zwycięzcy grup oraz drużyna zajmująca drugie miejsce w grupie o najlepszym stosunku punktowym, awansowali do drugiej fazy rozgrywek.

GRUPA – A
KCRiS – ZS NR 1 – URZĄD MIASTA

KCRiS – ZS Nr 1 1:2 ( 20:25, 25:15, 15:17)
ZS Nr 1 – UM 0:2 ( 14:25 , 11:25 )
KCRiS – UM 2:0 ( 25:19, 25:13 )

I miejsce – KCRiS
II miejsce – UM
III miejsce – ZS Nr 1

GRUPA – B

DRUŻYNA ROBSONA – PSP nr 4 – MUNDUROWI

D. ROBSONA – PSP 4 0:2 ( 17:25 , 27:29 )
PSP 4 – MUNDUROWI 1:2 ( 25:21 , 9:25, 11:15)
MUNDUROWI – D. ROBSONA 2:0 ( 25:14 , 25:12 )

I miejsce – MUNDUROWI
II miejsce – PSP 4
III miejsce – D. ROBSONA
GRUPA – C
OSP – LADYS – PSP

OSP – LADYS 2:0 ( 25:7 , 25:15 )
LADYS – PSP 0:2 ( 22:25 , 12:25 )
OSP – PSP 2:0 ( 25:19 , 25:12 )

I miejsce – OSP
II miejsce – PSP
III miejsce – LADYS

Druga faza rozgrywek to potyczka pomiędzy 4 najlepszymi drużynami po
zmaganiach grupowych. ( KCRiS, MUNDUROWI, OSP, PSP 4 – awans z II miejsca).
MUNDUROWI – KCRiS 2:0 ( 25:21, 31:29)
PSP 4 – OSP 2:0 (25:23, 25:14)

Zwycięzcy po II fazie rozgrywek zagrali o I, a przegrani o III miejsce w turnieju.
Na parkiecie hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 bezkonkurencyjni okazali się Mundurowi, którzy zagrali w finale z VI drużyną zeszłorocznej edycji turnieju, reprezentacją gospodarzy PSP 4 w Kozienicach. Jak przystało na finał mecz był zacięty i pełen emocji. Ostatecznie zakończył się zwycięstwem Mundurowych 2:0 ( 26:24 , 25:17 ).
Trzecie miejsce w turnieju zajęła reprezentacja KCRiS pokonując drużynę OSP w dwu setowym pojedynku 2:0 ( 25:23 , 25:22 ). O V miejsce zagrała drużyna Urzędu Miasta pokonując reprezentację Państwowej Straży Pożarnej 2:0 (25:17, 25:21 ).

Zwycięzcą turnieju została reprezentacja Mundurowych. W zwycięskiej drużynie zagrali: Justyna Jałoszyńska, Marek Gizicki, Adam Płatos, Przemysław Porębski, Andrzej Adamczyk, Zbigniew Gizicki, Filip Walos, Piotr Drab, Jacek Wójcik.

Na zakończenie turnieju Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski wręczył puchary, dyplomy i nagrody.
Spośród wszystkich uczestników turnieju wyłoniono najlepszych zawodników przyznając nagrody indywidualne: najlepszym atakującym został Filip Walos (Mundurowi ), MVP wśród pań wybrano Justynę Jałoszyńską
( Mundurowi ), MVP wśród mężczyzn Janusz Rdułtowski ( PSP 4). Wręczono również nagrodę specjalną od Burmistrza dla kapitana drużyny Ladys – Joanny Sałek.
Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali sędziowie: Krzysztof Łuczyński i Krzysztof Jeziorowski.
Koordynatorem turnieju była Iwona Świątkowska.

Wyniki klasyfikacji końcowej:

I miejsce – Mundurowi