Warsztaty profilaktyczne w gimnazjum

W dniu 26 października 2015 roku uczniowie klas trzecich wzięli udział w warsztatach profilaktycznych pt. „Nie daj się oszukać – dopalacze to też narkotyki”. Zajęcia prowadzili terapeuci z Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Płocku.
Uczniowie podczas dwugodzinnych zajęć dowiedzieli się do czego może doprowadzić eksperymentowanie z nowymi środkami psychoaktywnymi jakimi są dopalacze. Prowadzący przedstawili uczniom fakty i mity dotyczące dopalaczy i innych narkotyków. Przekazali rzetelną wiedzę na temat konsekwencji płynących z ich zażywania. Zajęcia prowadzone ciekawymi dla uczniów metodami – burza mózgów, odgrywanie scenek – dramy, praca w małych zespołach dały uczniom możliwość pokazania swojego stosunku do środków odurzających.
Uczestnicy spotkania otrzymali też od prowadzących wskazówki jak zachować się w różnych niekomfortowych dla nich sytuacjach, aby podjąć dobrą decyzję i niejednokrotnie „wygrać” życie. Byli też zachęcani do promowania zdrowego stylu życia, bez dopalaczy, narkotyków i innych substancji uzależniających.
Spotkanie zostało zorganizowane dzięki pomocy i wsparciu Ośrodka Profilaktyki Uzależnień w Kozienicach, w ramach współpracy z gimnazjum.