Wybory przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego

Rozwijanie kompetencji obywatelskich i wychowywanie dzieci i młodzieży w duchu zasad demokratycznych to jedne z kluczowych celów  działalności Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Przeprowadzone w dniu 26 września 2019 wybory przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego pokazały, że każdy uczeń jest pełnoprawnym członkiem naszej społeczności szkolnej. Stając przy urnie wyborczej  mógł on poczuć się jak prawdziwy obywatel,  którego głos wyborczy ma naprawdę duże znaczenie.

Podczas wyborów głosowało 252 osoby, dwa głosy zostały uznane za nieważne. W wyniku głosowania przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została  Anna Tyśkiewicz z klasy 8b zdobywając 128 głosów. Funkcję zastępcy przewodniczącej będzie sprawował Mikołaj Dróżdż z klasy 8c, który uzyskał 122 głosy.

Ani i Mikołajowi serdecznie gratulujemy i życzymy udanej współpracy na rzecz wspólnoty szkolnej i Samorządu Uczniowskiego.

Opiekunkami samorządu Uczniowskiego są: Magdalena Prygiel i Renata Kobylska