X Dzień Papieski

Dzień Papieski jest jednocześnie Świętem Szkoły-Dniem Patrona w Gimnazjum nr 1 w Kozienicach. W sobotę, 16. października, w 32. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, uczniowie, nauczyciele oraz przedstawiciele rodziców przeszli ze sztandarem do Ogrodu Papieskiego, gdzie młodzież przypomniała sylwetkę Ojca Świętego w poezji, a ksiądz proboszcz Kazimierz Chojnacki zaprosił wszystkich do wspólnej modlitwy.

Delegacje władz samorządowych, Stowarzyszenia Pamięć i przyszłość oraz Gimnazjum nr 1 złożyły wiązanki kwiatów przed pomnikiem Jana Pawła II.

{gallery}images/pg1/2010-2011/swieto_szkoly{/gallery}

Następnie zebrani uczestniczyli we mszy świętej w kościele pw. św. Krzyża w intencji społeczności Gimnazjum nr 1 oraz beatyfikacji Jana Pawła II. Mszę świętą celebrował ks. kanonik Kazimierz Chojnacki, a homilię wygłosił ks. Sylwester Dętkowski. Oprawę liturgiczną mszy św. przygotowały nauczycielki katechezy: Alicja Kucharska i Maria Kiełbiowska. Chór szkolny pod kierunkiem Bożeny Jagiełło śpiewał ulubione pieśni naszego Papieża.

Po mszy św. młodzież przedstawiła program artystyczny Odwaga świętości /reż. Wiesława Kucharska, Danuta Słowińska/, który w atrakcyjnej formie przypomniał m.in. sylwetki świętych kanonizowanych przez Jana Pawła II.