XII Otwarte Mistrzostwa Sudoku

3 kwietnia 2019r. w I liceum Ogólnokształcącym w Kozienicach odbyły się XII Otwarte Mistrzostwa Sudoku, w których brali udział uczniowie z: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4, Publicznej Szkoły Podstawowej ze Stanisławic oraz I Liceum Ogólnokształcącego.

Naszą szkołę reprezentowali: Ewa Piwońska kl. IVa, Dawid Strzelczyk kl. IIa, Alicja Popiel kl. IVa, Olivia Vichterey kl. IV b, Anna Tyśkiewicz kl. VIIb, Katarzyna Klimowicz kl. VIIa, Paulina Jastrzębska kl. Va, Jakub Marszałek kl. VIIa, Joanna Cichowlas kl. VIIIa, Dawid Padewski kl. IIIb, Katarzyna Filipczuk kl. VIIId, Jakub Włodarczyk kl. IIIa.
Tegoroczne mistrzostwa odbywały się w dwóch etapach: indywidualnym i zespołowym. Etap indywidualny przeprowadzony został w trzech kategoriach wiekowych kl. II-IV, kl. V- VII, kl. VIII, III gimnazjum i liceum.
W etapie indywidualnym uczniowie rozwiązywali cztery zadania o różnym poziomie trudności . Najlepiej poradzili sobie uczniowie z grupy najstarszej: Dawid Padewski zajął I miejsce , a Jakub Włodarczyk – III. Natomiast w drugiej kategorii wiekowej Paulina Jastrzębska zajęła II miejsce.

Po zmaganiach indywidualnych do potyczek logicznych przystąpiły drużyny z poszczególnych szkół. Ten trudny maraton nasi uczniowie zakończyli na II pozycji.

Podsumowaniem spotkania było wręczenie nagród i dyplomów najlepszym uczestnikom mistrzostw przez panią dyrektor Ewę Malec.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych owocnych zmagań z Sudoku!!!