XIX Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek

27 stycznia 2023r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Świerżach Górnych odbył się XIX Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek. Konkurs skierowany był dla dzieci, które lubią śpiewać, nie boją się stanąć na scenie i zaprezentować swoje możliwości muzyczne oraz potencjał wokalny. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w kategoriach:
Soliści – Zuzanna Ząbek kl.3c i Wiktoria Bomba kl.5b
Duet –Natalia Bernacik kl. 4a i Michalina Kołdej kl. 4b
Zespoły – Angliś Julia, Banaś Lena, Ignacy Czerwiński, Tolak Kornelia, Witaszak Wiktoria, Wójcik Nadia kl.2b;
Zespół – kl. 5c- Maja Grzesiak, Agata Jędrych i Apolonia Kopyt.
Uczennice z zaangażowaniem wykonały swoje kolędy i pastorałki. Uczestnicy oceniani byli przez niezależne jury. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany.
Gratulujemy:
Zuzannie Ząbek, która zdobyła 3miejsce,
Wiktorii Bombie za specjalne wyróżnienie,
duetom i zespołom za otrzymanie wyróżnień.
Dla wszystkich uczestników to spotkanie było bardzo pouczające i dostarczyło wiele wspaniałych wrażeń, uwrażliwiło na piękno naszych polskich kolęd i pastorałek oraz stworzyło możliwość integracji z uczniami z innych szkół.
Wszyscy zaprezentowali swój kunszt wokalny i artystyczny na wysokim poziomie. Gratulujemy wszystkim i zachęcamy do dalszego rozwijania muzycznych pasji.
Opiekunami były p. Sylwia Bernaś i p. Renata Chmielewska