XX Konkurs Kolęd i Pastorałek w Świerżach już za nami

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych 0-III i IV-VIII. Naszą szkołę w kategorii 0- III reprezentowały uczennice z kl. 3a- Barbara Zielona i 3c- Maria Szumska oraz zespół z kl. 2a w składzie – Mikołaj Baran, Aleksander Borowski, Gabriel Głowacki, Holly Jakubowska, Nadia Krynicka, Amelia Pająk. Reprezentanci w kategorii IV-VIII: solistki Zuzanna Ząbek- kl. 4c i Wiktoria Bomba- 6B oraz zespół z kl. 6b w składzie Wiktoria Bomba, Zofia Gazda i Weronika Jastrzębska.
Celem konkursu było podtrzymanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz umożliwienie dzieciom prezentowania swoich umiejętności i zdolności wokalnych. Poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany, wszyscy śpiewali pięknie. Ostatecznie wyłoniono zwycięzców. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone nagrodami rzeczowymi i dyplomem, a zwycięzcy dodatkowo otrzymali statuetki. Maria Szumska zajęła 1 miejsce, Wiktoria Bomba- 3 miejsce, zespół z 6b- 2 miejsce. Dodatkowo Wiktoria Bomba otrzymała nagrodę Jurora. Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów.