XXXI MIĘDZYNARODOWY SALON EDUKACYJNY „PERSPEKTYWY” 2019

8 marca 2019 r., młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Kozienicach uczestniczyła w XXXI Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym „Perspektywy 2019” w Warszawie. Celem wycieczki było pobudzanie  aspiracji edukacyjnych i zainteresowań uczniów oraz zdobycie dodatkowej wiedzy i umiejętności ułatwiających wybór przyszłej ścieżki edukacyjno-zawodowej.

Podczas zwiedzania wystaw    młodzież miała okazję oglądać atrakcyjne prezentacje szkół średnich i ponadgimnazjalnych, uczestniczyć w wykładach Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie oraz skorzystać z porad doradców zawodowych. Każdy znalazł coś, co go najbardziej zainteresowało.

Na uwagę zasługiwały ciekawe kierunki oferowane przez szkoły branżowe np. technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik księgarstwa, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik robót wykończeniowych w budownictwie, technik weterynarii, technik realizacji dźwięku, technik logistyk, technik geodeta, technik geolog, technik elektronik, technik realizacji nagrań i nagłośnień, technik spedytor, technik elektroenergetyk transportu szynowego, technik mechatronik, technik ortopeda i wiele innych ciekawych kierunków. Uczestnicy wycieczki mogli zapoznać się również z ofertą szkół wyższych:  Szkoły Głównej Handlowej, Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie i wielu innych.

Uczestnictwo w Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym „Perspektywy 2019” było bardzo pouczające i wyzwoliło w młodzieży  chęć planowania przyszłej drogi edukacyjno-zawodowej.