XXXIX edycja Małego Konkursu Recytatorskiego

Dnia 15.03.2022 r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w eliminacjach środowiskowych XXXIX edycji Małego Konkursu Recytatorskiego, które odbyły się w  Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Zadaniem uczestników była prezentacja dwóch wierszy poetów polskich. Jury oceniało m.in.: dobór repertuaru, interpretację wybranych utworów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny występu. Najważniejszym celem konkursu jest rozbudzanie wrażliwości dzieci i młodzieży na piękno języka polskiego, a także poszerzanie ich wiedzy na temat rodzimej literatury.

Do kolejnego etapu konkursu, czyli eliminacji powiatowych, zakwalifikowała się Maja Śmietanka z kl. V a.

Wyróżnienia i pamiątkowe dyplomy otrzymały: Wiktoria Bomba kl. IV b, Agata Jędrych kl. IV c, Matylda Kusio kl. VIII b

Kolejny etap odbędzie się we wtorek, 22 marca, w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Opiekunowie: Grażyna Kręcisz, Agnieszka Cieślakowska.