,,Zawodowy zawrót głowy” – poznajemy zawód kierowcy autobusu

W dniu 15 czerwca uczniowie klasy 1 a pod opieką wychowawczyni podczas wycieczki  kozienickim Metro busem, którą rozpoczęli na dworcu PKS w Kozienicach;  zapoznali się z pracą kierowcy oraz predyspozycjami, jakie musi spełnić osoba, która chce wykonywać ten zawód. Dowiedzieli się, że bezpieczny przewóz pasażerów to główne, ale nie jedyne zadanie kierowcy miejskiego autobusu. Pan Artur Kozłowski opowiedział dzieciom co należy do obowiązków wypełniających Jego dzień pracy. Następnie po dotarciu do Kozienickiej Gospodarki Komunalnej, gdzie czekały na nas panie: Aleksandra Kowalik, Beata Krekora i Milena Wojciechowska uczniowie przeszli ścieżkę edukacyjną, podczas której w ciekawej formie  utrwalili i poszerzyli  swoją wiedzę na temat ochrony środowisko. Swoją wiedzę sprawdzili podczas rozwiązywania quizu. Każde dziecko otrzymało upominek, a trzy uczennice, które najszybciej i prawidłowo rozwiązały quiz bidon i pendrive.

To była interesująca  i niezapomniana wycieczka!

Serdeczne podziękowania dla pani Beaty Kozłowskiej