„Zawodowy zawrót głowy” – spotkanie z zawodowym żołnierzem

W dniu 11 kwietnia w ramach innowacji uczniowie klasy 3a pod opieką pani Agnieszki Strzelczyk spotkali się z zawodowym żołnierzem, kapralem panem Karolem Wiśniewskim, który jest saperem. Pracuje w wojskach inżynierskich i Jego głównym zadaniem jest rozminowywanie terenu i obiektów, wysadzanie niewybuchów, niewypałów oraz oczyszczanie terenu z przedmiotów wybuchowych oraz niebezpiecznych. To zawód wysokiego ryzyka, wymagający dużej dokładności i precyzji. Pan Karol w bardzo przystępny sposób opowiedział o swojej pracy oraz predyspozycjach, jakie musi spełniać kandydat na żołnierza. Odpowiedział również na szereg, często niełatwych pytań uczniów. Trzecioklasiści przymierzając ekwipunek gościa mogli poczuć namiastkę bycia żołnierzem.
Fotorelacja ze spotkania poniżej!