19 MAŁY PRZEGLĄD PIOSENKI ŻEGLARSKIEJ

Ahoj przygodo! W środę, 09.11. 2022 r., w godzinach popołudniowych w Ogrodzie Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” odbył się 19 Mały Festiwal Piosenki Żeglarskiej pod patronatem Gminy Kozienice i Starostwa Powiatowego w Kozienicach.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się w trzech kategoriach – zespoły przedszkolne, soliści klas I-III oraz zespoły klas I-III.

W grupie najmłodszych uczestników przeglądu wystąpiło 6 zespołów przedszkolnych z terenu Gminy i Powiatu Kozienice, prezentując nie tylko wspaniałe wokale, lecz również stroje i układy choreograficzne do śpiewanych utworów szantowych. Nasz zespół, 4 letnie przedszkolaki z grupy Biedronki pod opieką pani Małgorzaty Neumann i Beaty Potackiej, w składzie Jakub Amanowicz, Antonina Drążyk, Kinga Gogacz, Kornelia Grześków, Wojciech Izdebski, Krystyna Jeziorowska, Kajetan Kaczmarski, Bartosz Krześniak, Jakub Kutyła, Michalina Omen, Natalia Szczypińska wykonał utwór „Z piratami w świat”, zajmując IV miejsce.

Czwarte miejsce w kategorii zespoły klas I-III zajął również zespół z klasy II a w składzie: Cebula Lilianna, Czyż Zuzanna, Gola Magdalena, Krekora Amelia, Ogonek Lena, Olszynka Milena, Wiśniewska Kaja, Woźniak Natalia, Zielona Barbara. Opiekunem grupy była pani Agnieszki Strzelczyk.

W kategorii soliści klas I-III pierwsze miejsce zajęła podopieczna pani Renaty Chmielewskiej – Zuzanna Ząbek. Uczestnikom festiwalu dopisywał iście żeglarski humor, było kolorowo, wesoło i bardzo muzycznie. Zgromadzona publiczność gorąco oklaskiwała występujących, a w powietrzu unosił się zapach morskiej bryzy. Wszystkim laureatom i ich opiekunom składamy serdeczne gratulacje.