11 listopada – Narodowy Dzień Niepodległości w oddziałach przedszkolnych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Kozienicach

W dniu 9 listopada 2022 r. obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada). Z tej okazji wszystkie grupy przedszkolne zebrały się , aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci z sześciu grup przedszkolnych prezentowały wiersze, tańce oraz pieśni patriotyczne. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.
Każda grupa wykonała na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych. Przedszkolaki tego dnia przyszły ubrane na galowo. Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków.