21 Marca- DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI – ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki.
W tym szczególnym dniu solidaryzowali się wszyscy uczniowie z PSP4 w Kozienicach. W ramach krótkich pogadanek naświetlono dzieciom , że każdy z nas jest na swój sposób inny. Różnimy się pod wieloma względami i ta inność i różnorodność jest naturalną rzeczą. Osoby z Zespołem Downa żyją wśród nas. Tak jak my bawią się, śmieją i spełniają swoje marzenia – bez względu na różnicę w liczbie chromosomów.
Dopełnieniem obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa było założenie dwóch niepasujących skarpetek, symbolizujących niedopasowane chromosomy. W ten sposób chcemy pokazać, że integrujemy się z osobami z Zespołem Downa i ich rodzinami.