3 miejsce w X Ogólnopolskiej Gimnazjadzie Strzeleckiej dla naszych uczniów

Duży sukces naszych uczniów !!! Ustrzelili trzecie miejsce w Polsce !!! 3 miejsce w X Ogólnopolskiej Gimnazjadzie Strzeleckiej dla naszych uczniów !!

W dniach 28-29 marca odbyła się X Ogólnopolska Gimnazjada Strzelecka w Kołobrzegu z udziałem uczniów naszej szkoły. Pierwszy dzień zawodów poświęcony był na przyjazd oraz zakwaterowanie się wszystkich zespołów. Po długiej podróży nie zabrakło spaceru nad morze i relaksu na plaży. Zmagania sportowe rozpoczęły się z samego rana drugiego dnia zawodów. Od godziny 8 rano dziewczęta i chłopcy z gimnazjów z całej Polski rywalizowali indywidualnie i drużynowo w dwóch konkurencjach: KPN 30 ( strzelanie z karabinu pneumatycznego – 30 strzałów) oraz PPN 30 (strzelanie z pistoletu pneumatycznego -30 strzałów). Jako pierwsza z naszej szkoły na stanowisku pojawiła się Natalia Nowak strzelając z pistoletu uzyskała 226 pkt. Roksana Banaś uzyskała 201 pkt., drużynę pistoleciarzy uzupełnił Igor Chmielewski strzelając 240pkt, co łącznie dało 667 pkt. I pozwoliło na zajęcie 6 miejsca w Polsce wśród gimnazjów. W rywalizacji KPN 30 wśród dziewcząt najlepiej zaprezentowała się Wiktoria Banaś uzyskując 288,3 pkt. niewiele mniej punktów zdobyła Aneta Kacperek – 284,5 Jako 3 stratowała Weronika Bieniek strzelając 220,6 pkt. Zdobycie łącznie 793,4 pkt. pozwoliło na uplasowanie się tuż za podium i zajęcie 4 miejsca drużynowo wśród dziewcząt. Najbardziej wyrównana i zacięta okazała się rywalizacja chłopców w konkurencji KPN 30. Bardzo dobre i równe strzelanie pozwoliło na zajęcie 3 miejsca w Polsce z wynikiem 822,6 pkt. W skład drużyny wchodzili: Mikołaj Pająk zdobył 266,9 pkt. ; Piotr Sadurek 270 pkt. ; Jan Markowski 285,7. Znakomite indywidualne wyniki Wiktorii Banaś oraz Janka Markowskiego pozwoliły im na zajęcie 7 miejsc w swoich kategoriach i zakwalifikowanie się do rozgrywanego na zakończenie zawodów finału australijskiego. (Do strzelania finału australijskiego w konkurencji karabinowej kwalifikuje się 7 najlepszych zawodników i 7 najlepszych zawodniczek. Po pierwszym, drugim i trzecim strzale odpadają 2 osoby, po czwartym i kolejnym strzale eliminowana jest jedna osoba, aż do wyłonienia zwycięzcy.) Nasi uczniowie sprawili ogromną niespodziankę zajmując 2 (Wiktoria Banaś) i 3 miejsce (Jan Markowski). Na zakończenie turnieju zwycięzcom poszczególnych kategorii wręczono pamiątkowe dyplomy i puchary a dla najlepszych w finale australijskim nagrody rzeczowe. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie : Roksana Banaś , Weronika Bieniek , Natalia Nowak , Aneta Kacperek , Wiktoria Banaś , Piotr Sadurek, Mikołaj Pająk , Jan Markowski i Igor Chmielewski . Wszyscy uczniowie trenują pod okiem Remigiusza Żaka w Hamerze Kozienice. Opiekunem uczniów podczas zawodów był Janusz Rdułtowski.