Dwubój nowoczesny

01.04.2017r. młodzież naszej szkoły brała udział w zawodach sportowych „Dwubój nowoczesny”. Rywalizacja drużynowa odbywała się w kategorii dziewcząt(4) i chłopców(4) szkół gimnazjalnych na szczeblu powiatowym. Zmagania rozpoczęły się na obiektach krytej pływalni „Delfin” w Kozienicach pływaniem stylem dowolnym na dystansie 100m. Następnie rywalizacja przeniosła się na bieżnię stadionu miejskiego w Kozienicach gdzie młodzież musiała pokonać dystans 1000 m. Po podliczeniu punktów po dwóch konkurencjach każdego z zawodników, a następnie zsumowaniu punktów wszystkich zawodników wyłoniono zwycięzców. Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców pierwsze miejsce zajęła reprezentacja PG 2 w Kozienicach ( dziewczęta zdobyły 3992 punkty, chłopcy 5312 punktów). Nasi uczniowie uplasowali się na drugim miejscu ( dziewczęta 3356 punktów, chłopcy 1668 punktów). Naszą szkołę reprezentowała 5-cio osobowa drużyna dziewcząt i 4-ro osobowa drużyna chłopców. W klasyfikacji końcowej liczyły się cztery najlepsze rezultaty oddzielnie w kategorii dziewcząt i chłopców. Skład reprezentacji PG1 w Kozienicach: Dziewczęta – Katarzyna Tyśkiewicz 3A, Maja Wójcik 2D, Monika Wójcik 2D, Małgorzata Jopek 2A, Barbara Kania 2A. Chłopcy – Marcin Michalak 1E, Filip Kusio 1A, Łukasz Klimas 2E.