Udział PSP4 w rozgrywkach piłki ręcznej w Radomiu

Dnia 04.04.2018r. w VI LO im. Jana Kochanowskiego w Radomiu odbył się półfinał międzypowiatowy w piłce ręcznej chłopców w ramach eliminacji do XIX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W turnieju wzięły udział 3 najlepsze drużyny wyłonione z rozgrywek powiatowych: Publiczna Szkoła Podstawowa w Zwoleniu, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Kozienicach oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 30 w Radomiu. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym w grupie”.
Już na początku trafiliśmy na mocnego przeciwnika – drużynę z PSP w Zwoleniu. Pojedynek zapowiadał się emocjonująco, ponieważ nasi uczniowie już w poprzednich fazach rozgrywek dawali popis dobrej gry i wspaniałej obrony. Do przerwy drużyna z Kozienic schodziła z 1 bramką przewagi, co było dużym zaskoczeniem dla trenera ze Zwolenia. Niestety w drugiej połowie naszym chłopcom zabrakło szczęścia, by ograć bardzo dobry zespół Zwoleński. Ostatecznie przegraliśmy jedynie 2 bramkami 16:14.
Druga odsłona zawodów – mecz PSP Zwoleń i PSP 30 Radom – to świetna gra obu drużyn. Mecz zakończył się wynikiem 27:22 dla Radomia.
Ostatni z rozegranych meczy przez naszą drużynę odbył się z Radomiem. Pomimo chęci walki naszych chłopców drużyna z Radomia okazała się zbyt mocna i spotkanie zakończyło się wynikiem 29:14.
Szczególne podziękowania należą się całej drużynie za trud i poświęcenie na parkiecie.
Do turnieju reprezentację przygotował Krzysztof Caban.
Gratulujemy drużynie i opiekunowi.
Skład reprezentacji szkoły:
Jakub Włodarczyk 2a