Niesamowite spotkanie z historią i współczesnością

Dnia 27 października 2019 roku odbyła się uroczysta gala –podsumowanie ogólnopolskiego konkursu historycznego fundacji  „Ostoja przy Wiśle”, który miał miejsce w roku szkolnym 2018/19. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły (dziś już absolwenci):  Karolina Różańska, Sandra Kocyk, Zuzanna Tokarczyk. Wyróżnienia otrzymały uczennice obecnej klasy VIII : Julia Ziemka, Anna Tyśkiewicz, Nina Brzuskiewicz. Uroczystość rozpoczęła się od uczestnictwa w nadaniu stopni oficerskich żołnierzom WP. Uczniowie mogli zaobserwować ceremoniał wojskowy: pasowanie na oficera, defiladę oraz uroczystą zmianę warty. Cała nasza delegacja złożyła także kwiaty pod  Grobem Nieznanego Żołnierza oraz wpisała się do księgi pamiątkowej. Dalsza część miała miejsce na terenie Uniwersytetu Warszawskiego gdzie wręczone zostały nagrody uczniom – a także  nauczycielom za długoletnie propagowanie konkursu w szkołach w których pracują. Galę prowadziła  pani Anna Popek. Dodatkową atrakcją,  było zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego. W nim można było obejrzeć  sale, które często widzimy w przekazach telewizyjnych a także tzw.  okrągły stół, pamiątka po przemianie ustrojowej 1989 roku. Opiekunem i prowadzącym był nauczyciel historii pan Grzegorz Kocyk.