„Cała szkoła czyta”

„Cała szkoła czyta” „Lubić czytanie – to znaczy godziny nudów, które człowiek miewa w życiu, zmieniać na godziny radości”. (Monteskiusz). W naszej szkole z pewnością nie ma nudy, ale są godziny a raczej lekcje, podczas których cała szkoła oddaje się pasji czytania. Gimnazjaliści oczywiście już są wtajemniczeni w akcje głośnego czytania, zaś dla naszych czwarto i siódmoklasistów czytanie chociażby Harr’ego Pottera na lekcji matematyki, czy przyrody to nowość. Jednak jak się okazuje w naszej szkole wszystko jest możliwe. A co czytaliśmy? Harry Potter niewątpliwie rzucił na nas czar, ponieważ wciąż króluje na liście wybieranych przez uczniów pozycji książkowych. Dużym powodzeniem cieszyły się również kryminały i literatura fantasy. Czwartoklasiści wybrali „Opowieści z Narnii” oraz „Mikołajka”. Zasłuchane i uśmiechnięte buzie na zdjęciach są dowodem na to, że wśród naszych uczniów jest wielu miłośników literatury.