Ach, co to był za rajd…

Dnia 26 maja o godz. 10.45 MUKS „Czwórka” ruszyła w teren. Cel podróży – Kępeczki, środek transportu – rower. Uczniowie klas 4a i 4b oraz uczniowie klas starszych 2a, 2d wyruszyli spod szkoły w kierunku „Punktu Widokowego Kępeczki”. Trasa rajdu rowerowego przebiegała przez okoliczne miejscowości. Dziesięciokilometrowy szlak ukazywał piękno kozienickiego krajobrazu. Szutrowe drogi, zielone pola, szumiące lasy, płynące rzeczki. Okoliczni mieszkańcy pozdrawiali nas czule i uśmiechali się na nasz widok. Trzydziestokilkuosobowa grupa rowerzystów robiła wrażenie. Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu czuwali : pan K. Caban, J. Wochniak, J. Rdułtowski, P.Nowak oraz wychowawczyni klasy 4b A. Skiba a także nasz zaprzyjaźniony „dron”. Po dotarciu na miejsce uczestniczyliśmy w „Pikniku rodzinnym z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę”. Niestrudzeni długą drogą oddaliśmy się ciekawym rozrywkom. Wysportowani i pełni pomysłów wuefiści poprowadzili atrakcyjne zabawy piknikowe z piłką (np. gra w siatkówkę oraz w ziemniaka). Dziewczynki niczym rusałki wraz z wychowawczynią p. Skibą wiły wianki ze świeżo zerwanych kwiatów. Po wysiłku fizycznym z apetytem zajadaliśmy pyszne kiełbaski z grilla. Wspaniałą pamiątką z naszego rajdu będzie wideorelacja z drona oraz zdjęcia, nad uwiecznieniem naszej przygody czuwał niezastąpiony p. Przemysław Nowak. Podobno ktoś wspominał, że padało……, ale my „Dragonsi” zapamiętamy wspaniała zabawę i dobrą atmosferę.