Akademia Talentów Fundacji Enea

6 października grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w konferencji prasowej dotyczącej startu w programie Enea Akademia Talentów w regionie kozienickim. Swoją obecnością wspierał ich dyrektor Tomasz Trela. W konferencji udział wzięli m.in. prezes Fundacji Enea Sławomir Krenczyk, wiceprezes Enei Wytwarzanie Jan Mazurkiewicz, burmistrz Tomasz Śmietanka, wiceburmistrz Małgorzata Bebelska, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Kozienicach Robert Boryczka, a także nauczyciele, dyrektorzy szkół, samorządowcy, uczniowie.
Zgłoszenia do Akademii przyjmowane są w trzech kategoriach: Sport, Nauka, Sztuka tylko do 15 października 2017 r., więc zostało nieco ponad tydzień czasu. O możliwość przedłużenia tego terminu zapytał dziennikarz Kozienice24 pan Mariusz Basaj.
„ – W przypadku części stypendialnej chodzi o udokumentowanie osiągnięć młodego człowieka, wystarczy tylko ich udokumentowanie i zgłoszenie formularza. Jeśli chodzi o szkoły, to oczekujemy stosunkowo rozbudowanych, ale nie całkowicie szczegółowego projektu edukacyjnego. Jeśli będą dobrze przemyślane kierunki działania, to na tym etapie to powinno wystarczyć – odparł Krenczyk. „ – źródło Kozienice24.

Szczegółowe informacje na temat programu można znaleźć w poniższym linku :