Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

16.10.2018 jak co roku świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia odbyło się również ślubowanie klas pierwszych, czwartych oraz siódmych. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkolnego, odśpiewany został hymn państwowy. Na początku uroczystości głos zabrał dyrektor szkoły pan Tomasz Trela, który podziękował nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły za trud wkładany w pracę zmierzającą do kształcenia młodych pokoleń, życzył również wytrwałości i zaangażowania w dalszej pracy. Następnie głos zabrał przewodniczący Rady Rodziców pan Łukasz Słyk, który złożył podziękowania w imieniu wszystkich rodziców za poświęcenie i zaangażowanie w proces edukacyjny dzieci i młodzieży. Kolejne życzenia zarówno Dyrekcja, jak również całe grono pedagogiczne i pracownicy szkoły otrzymali od młodzieży, których reprezentowała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Laura Nowakowska.
Tego dnia świętowaliśmy również przyjęcie nowych uczniów do grona społeczności szkolnej. Klasy pierwsze, czwarte i siódme złożyły uroczyste ślubowanie, następnie wysłuchaliśmy piosenek w wykonaniu klas pierwszych. Delegacja uczniów złożyła kwiaty przed popiersiem patrona naszej szkoły Jana Pawła II. Należy również podkreślić, iż tego dnia obchodziliśmy 40 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża.
Na zakończenie licznie zgromadzeni goście obejrzeli humorystyczny program artystyczny w wykonaniu uczniów klas czwartych oraz młodzieży gimnazjalnej. Uczniowie przedstawili scenki z życia szkoły, nie zabrakło też tańca, śpiewu oraz muzyki instrumentalnej.