Akcja charytatywna „Dzień Piżamy” w Oddziałach Przedszkolnych

Już po raz drugi oddziały przedszkolne wzięły udział w akcji charytatywnej „Dzień Piżamy”. Jest to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię. Pomysłodawcą tego dnia jest fundacja „Gdy liczy się czas”, założona przez rodziców dzieci, które chorowały miesiącami lub latami na chorobę nowotworową. 20 lutego cała społeczność przedszkolna zamiast spodni, sukienek założyła piżamy – solidaryzując się w ten sposób z dziećmi przebywającymi przewlekle na szpitalnych oddziałach onkologicznych. Podczas tego dnia w grupach odbyły się różne działania. Dzieci oglądały filmy edukacyjne, były zabawy ruchowe oraz muzyczne z wykorzystaniem ulubionych poduszek, przytulanek i kocy. W trakcie tego wyjątkowego dnia zbierane były również pieniądze, które wesprą fundację „Gdy liczy się czas”. W tym roku celem konkretnym jest budowa magicznego bajkowego Centrum rehabilitacji i fizjoterapii onkodzieci – MOGWART – Mogę i jestem tego wart! Serdecznie dziękujemy wszystkim za tak liczny udział w akcji, w tym roku udało nam się uzbierać 1140zł. Pieniądze w całości zasilą konto fundacji „Gdy liczy się czas”.