Aktywna Zielona Szkoła z PSP nr 4

Od 30 maja do 3 czerwca grupa 43 uczniów naszej szkoły brała udział w zielonej szkole. Przygotowania (również te duchowe) do pięciodniowego pobytu na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej trwały od września. Głównymi organizatorami byli Jacek Wochniak i Przemysław Nowak.
7 maja o godzinie 8 , po kontroli autobusu przez policję, wyruszyliśmy w trasę. Program wycieczki był bardzo starannie zaplanowany i już w czasie przejazdu do Złotego Potoku rozpoczęliśmy zwiedzanie. Na początek odwiedziliśmy  ruiny zamku w Chęcinach i Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej

Do hotelu w Złotym Potoku przyjechaliśmy wieczorem i po zakwaterowaniu udaliśmy się na obiadokolację.

Drugi dzień naszego pobytu przebiegał pod znakiem sportu i marszów na orientację, a zakończył się dyskoteką.

W kolejnych dniach zwiedzaliśmy :  Zamki Mirów i Bobolice, ruiny zamku w Ogrodzieńcu, Pałac Krasińskich i park w Złotym Potoku, Źródła Elżbiety i Zygmunta, skałki: Diabelskie Mosty i Bramę Twardowskiego, Pustynię Siedlecką, rezerwat geologiczny Góra Zborów, Ruiny Zamku w Olsztynie k.Częstochowy . Po tak intensywnym zwiedzaniu uczniowie mieli czas na odpoczynek. W hotelu do dyspozycji czekał na nich kryty basen, sauna, jacuzzi, siłownia, grota solna, bilard i tenis stołowy.

Niewątpliwie największą atrakcją, na którą wszyscy czekali, był całodzienny pobyt w Energylandii, największym parku rozrywki w Polsce.
W Zatorze czekało na nas kilkanaście rollercoasterów, masa zjeżdżalni, sale widowiskowe czy punkty gastronomiczne- prawdziwa kraina bajek dla dzieci i dorosłych.

Warto podkreślić, że zachowanie naszych uczniów budziło podziw i sympatię pracowników  hotelu „Kmicic”. Kierowniczka podkreśliła, że w dotychczasowej pracy rzadko spotykała się z tak grzeczną i zdyscyplinowaną młodzieżą. Zwróciła również uwagę na świetną organizację i opiekę kadry nauczycielskiej.
A opiekunami grupy byli:  Jacek Wochniak, Przemysław Nowak, Sebastian Kotlarek i Janusz Rdułtowski.