Bezpieczne ferie 2020 uczniów PSP nr 4 w Kozienicach

Wszyscy cieszymy się,  że ferie tuż tuż. Za chwilę czeka nas zasłużony wypoczynek po wytężonej pracy w pierwszym półroczu roku szkolnego 2019/ 2020. Część uczniów spędzi ferie w miejscu zamieszkania,  inni wyjadą na zimowiska lub wyjazdy z rodzicami w różne części kraju i za granicę. Ale wszyscy, bez wyjątku, gdzie nie spędzaliby tych wolnych chwil muszą zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Dlatego też w dniu 04.02.2020 w naszej szkole policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach spotkali się ze wszystkimi uczniami. Pan  aspirant Tomasz Mazur zwrócił uwagę na istotne sytuacje, które mogą zagrozić bezpieczeństwu młodych ludzi. Przypomniał podstawowe zasady zachowania w różnych sytuacjach. Poruszył temat bezpieczeństwa podczas zabaw na świeżym powietrzu, poruszania się po drogach czy też surfowania po Internecie. Przestrzegał przed zawieraniem znajomości z nieznanymi osobami i zażywaniem różnych substancji szkodliwych dla zdrowia. Zwrócił też uwagę na bezpieczne podróżowanie i korzystanie z zimowych uciech na stoku. Uczniowie otrzymali informację o numerach alarmowych, z których powinni korzystać w sytuacjach zagrożenia.

Podobne informacje otrzymali też rodzice uczniów, dla których spotkanie z policją odbyło się 23 stycznia br.

Wszystkim życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.