BEZPIECZNY PIERWSZOKLASISTA – JESTEM WIDOCZNY – JESTEM BEZPIECZNY

Nasza szkoła od kilku lat aktywnie współpracuje z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego. W ramach współpracy 27 listopada odbyło się spotkanie uczniów i rodziców klasy pierwszej z przedstawicielami WORD w Radomiu. Była to również inauguracja akcji BEZPIECZNY PIERWSZOKLASISTA – JESTEM WIDOCZNY – JESTEM BEZPIECZNY. Organizatorem akcji jest Samorząd Województwa Mazowieckiego i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu. Spotkanie odbyło się na zaproszenie Dyrektora szkoły Tomasza Treli. Dla naszych pierwszaków była to okazja do lepszego poznania bezpiecznego zachowania na drodze i poza jej obrębem. Już od początku spotkanie wzbudzało wiele emocji, a uczniowie z zainteresowaniem w nim uczestniczyli. Dowiedzieli się jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych po zmroku, dlaczego trzeba nosić odblaski i jak je nosić, żeby poprawić widoczność pieszego. Nasi milusińscy obejrzeli również film „Odblaski nocą” , a na zakończenie otrzymali zestawy elementów odblaskowych. Prezenty bardzo podobały się wszystkim uczniom, którzy podkreślali, że będą je teraz nosić, szczególnie popołudniami, kiedy na dworze szybko zapada zmrok.