Brąz dziewcząt w mini koszykówce

W dniu 08.12.2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się rozgrywki w mini koszykówkę dziewcząt na szczeblu gminnym. W turnieju wzięły udział reprezentacje 3 szkół: PSP nr 4 w Kozienicach, PSP nr 3 w Kozienicach oraz gospodarz PSP nr 1 w Kozienicach . Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym” . Pierwszy mecz rozegrały z uczennice z PSP nr 1 oraz PSP nr 4, spotkanie zakończyło się 14:2 dla gospodarzy zawodów. Druga potyczka to mecz pomiędzy drużyną PSP 3, a drużyną PSP 1 wygrały gospodynie zawodów 12:8. W ostatnim meczu zmierzyły się drużyny PSP nr 4 i PSP nr 3. Spotkanie dało dużo emocji i walki do samego końca, nasze dziewczęta wygrały z dużą przewagą punktów 18:2. Duże brawa bo nasza reprezentacja była najmłodszą drużyną na zawodach. Punktacją nasza drużyna wywalczyła srebro, ale ze względu na niekompletność drużyny musiały zadowolić się brązowym medalem. Dużą skutecznością rzutową tego dnia dysponowała Matylda Kusio.
Skład reprezentacji szkoły: Aleksandra Popis, Aleksandra Glegoła, Julia Kowalik z klasy V a, Nikola Barańska, Oliwia Waligórska, Matylda Kusio, Julia Brodowska z klasy V b.
Po emocjonujących rozgrywkach klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
I miejsce: PSP nr 1
II miejsce: PSP nr 4