Cała szkoła czyta

14 grudnia w naszej szkole miał w sobie coś z magicznej atmosfery szkoły w Hogwardzie…. A to dlaczego? Tego dnia podczas lekcji, każda klasa przez 15 minut czytała wybraną przez siebie książkę. Wybór najczęściej padał właśnie na Harr’ego Pottera, ale wśród pozycji książkowych czytanych na lekcjach znalazły się również: S. Meyer „Zmierzch”, J. R. Tolkien, „Władca Pierścieni”, N. Sparks, „Najdłuższa podróż”, J. Flanagan „Zwiadowcy”, K. Garcia „Piękne istoty”. Czytający matematyk lub biolog? Tak to możliwe, ponieważ wraz z uczniami na lekcjach czytali również nauczyciele, którzy przy okazji poznali preferencje czytelnicze swoich uczniów. Akcja miała na celu pokazanie uczniom, że czytania nie należy się wstydzić, trzeba się nim chwalić. Wspólne głośne czytanie przyczyniło się również do integracji społeczności szkolnej (zwłaszcza entuzjastów danej książki). Z pewnością nasi uczniowie udowodnili, że świetnie znają i czytają powyższe książki, doskonale się przy tym bawiąc. A zatem Wisława Szymborska miała rację mówiąc, że „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła”. Kolejna akcja już za miesiąc, W świat jakich książek przeniesiemy się wówczas? Ten wybór pozostawiamy już naszym gimnazjalistom….