Ciekawa lekcja tolerancji

W dniu 10 grudnia uczniowie z klasy 6a uczestniczyli w warsztatach w poradni psychologiczno-pedagogicznej w Kozienicach. Na początku uczniowie zostali zaproszeni do ciekawej gry pod tytułem “Na tropie uprzedzeń”. Podzieleni na cztery grupy otrzymali po 10 fotografii. Zadanie polegało na tym, że , na podstawie otrzymywanych wskazówek, w ciągu dziewięciu rund należało wytypować osobę podejrzaną. Uczniowie bardzo poważnie podeszli do tematu. Każda grupa wyznaczyła swojego kandydata. Z czterech grup tylko jedna grupa wytypowała prawdziwego przestępcę.

Kolejnym zadaniem uczniów było wypisanie ocen pozytywnych i negatywnych na podstawie wyświetlonej fotografii. Ponownie uczniowie zostali podzieleni na grupy, tym razem dwie. Warsztaty pokazały, że łatwiej ocenić negatywnie, niż pozytywnie. Pokazuje to również, że łatwo jest oceniać kogoś za jego plecami. Co ciekawe, dzieci same doszły do takich wniosków.

Dzięki tym zajęciom, młodzież poznała co to jest tolerancja, empatia a także poznali zagadnienia i skutki cyberprzemocy.

Opiekunem uczniów był Sebastian Kotlarek.